O klubie

Rok założenia: 1926
Adres: Napoleona 2a, 05-230 Kobyłka
Stadion: Stadion Miejski w Kobyłce
Pojemność – 750 miejsc (120 siedzących) / oświetlenie – brak / boisko – 100 m x 67 m
Boisko pełno wymiarowe ze sztuczną nawierzchnia i oświetleniem .

Prezes: Mariusz Gumienny
V-ce Prezes: Piotr Strejlau
Skarbnik: Paweł Stańczuk

Założony w 1926 roku Miejski Klub Sportowy Wicher jest jednym z najważniejszych ośrodków sportu kwalifikowanego w mieście. Działania statutowe Klub realizuje jednak zarówno poprzez sport kwalifikowany jak i niekwalifikowany. Cele statutowe Klubu to propagowanie i organizowanie wychowania fizycznego i sportu dla członków Klubu, ich rodzin i środowiska oraz tworzenie odpowiednich warunków do uprawiana sportu i rekreacji dla wszystkich chętnych, mieszkańców Kobyłki i nie tylko. W ścieżkach szkoleniowych w ramach trzech istniejących sekcji: piłki nożnej, kulturystyki i wyciskania sztangi leżąc oraz kickboxingu uczestniczy około 450 zawodników.

Istotnym elementem współpracy Klubu z miastem jest tworzenie odpowiednich warunków do uprawiania sportu masowego, rekreacyjnego oraz wypoczynku dla mieszkańców Kobyłki. W ramach takich działań organizowane są zajęcia terenowe grup zorganizowanych w piłkę nożną, tenisa ziemnego i piłkę siatkową oraz zawody ciężarowców (wyciskanie leżąc).

Duży nacisk Zarząd Klubu kładzie na współpracę ze szkołami i tworzenie szkolnych klas sportowych z naturalnym wykorzystaniem obiektów klubu jako zaplecza treningowego oraz bazy szkoleniowej.

Krótka historia

Klub powołano w 1926 roku. Założycielami Wichru byli Saturnin Czarzasty, Jan Siwek, Cezary Zadora i Teodor Zagańczyk. Początkowo funkcjonował, jako Promień Kobyłka, od 1932 roku aż do 1963 wielokrotnie zmieniał nazwę (Kobyłkowski Klub Sportowy, KS Płomień, KS Z.Z. Kolejarz, KS Związkowiec, Międzyzakładowy Klub Sportowy Wicher). W pierwszych latach działały w nim sekcje: piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i łucznictwa. W latach pięćdziesiątych i osiemdziesiątych rozwijała się lekkoatletyka. Obecnie istniejące sekcje to wiodąca piłka nożna oraz kickboxing i trójbój siłowy. Na przestrzeni tego czasu klub świętował wiele lokalnych sukcesów oraz był miejscem gdzie przewinęło się wielu utalentowanych zawodników i trenerów. MKS Wicher Kobyłka to klub w którym zawsze dużą rolę odgrywają wspierające działanie klubu władze Miasta i mieszkańcy.
Dbając o rozwój nie zapominamy o tym, co od jakiegoś czasu jest i zawsze będzie wizytówką MKS Wicher Kobyłka, czyli wychowywanie kolejnych pokoleń młodych ludzi w sportowym duchu fair play dbając o ich prawidłowy rozwój fizyczny. Całe szkolenie dzieci i młodzieży odbywa się w Akademii MKS Wicher Kobyłka. Zgodnie z tradycją, a zarazem według nowoczesnych wzorów i własnego programu kształcimy w niej ponad 360 zawodników i zawodniczek. Wierzymy w to, że wychowankowie akademii sukcesywnie będą trafiali do pierwszej drużyny, a dla wybitnych jednostek klub  będzie trampoliną do profesjonalnej kariery sportowej.

W 2026 roku klub będzie świętował obchody 100 rocznicy powstania!

Misja i wizja Klubu

Misja – klub jest miejscem w którym mieszkańcy Kobyłki i okolic mogą realizować swoje cele sportowe, zapewniającym prawidłowy rozwój fizyczny, trampoliną do profesjonalnego sportu, uczy i wychowuje.

Wizja – Klub to miejsce spotkań sportu i społeczności lokalnej, które inspiruje i motywuje do różnych działań.

Długoterminowym założeniem do strategii sportowej jest:
piłka nożna – w Akademii: rozwój młodych zawodników (nie wynik sportowy); w Seniorach: granie w możliwie jak najwyższej klasie rozgrywkowej gdzie kadrę stanowią w głównej mierze wychowankowie Akademii
kickboxing i trójbój siłowy – wytrenowanie zawodników mogących osiągać najwyższe cele sportowe nie tylko na arenie krajowej.

Kształtowanie wizerunku MKS Wicher Kobyłka opieramy na kilku fundamentach.
– DBAMY o historię i tradycję Klubu
– WIEMY czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu
– REALIZUJEMY szereg inicjatyw okołosportowych, skierowanych do społeczności lokalnej, zaangażowany społecznie